Sabiha Gökçen'de yaklaşık 1,5 milyon lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi

Piyasa değeri yaklaşık 1,5 milyon lira 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda farklı zamanlarda gümrük muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda piyasa değeri yaklaşık 1,5 milyon lira olan kaçak ürün ele geçirildi.

Almanya'nın Hamburg kentinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen bir yolcunun riskli olarak değerlendirilmesi ve x-ray cihazıyla yapılan taramanın ardından şüpheli görülmesi üzerine valizi açıldı. Açılan valizde 73 bağ saç bulundu.

Yine, başka iki yolcudan şüphelenmesi üzerine arama yapıldı. Yapılan aramada taşınması özel izne bağlı 6 bin 307 ilaç tespit edildi.


Farklı Operasyonlarda elektronik ürünler ele geçirildi


Ekiplerin havalimanında gerçekleştirdiği başka bir operasyonda bir yolcunun bagajında 25 adet çelik yelek bulundu.  Yine gümrük muhafaza ekipleri tarafından yapılan farklı operasyonlarda şüpheli görülen yolcuların üzerleri ve valizlerinde yapılan aramalarda 60 adet kripto para cüzdanı, 142 adet elektronik sigara cihazı ve kartuşu, 20 cep telefonu, 32 ekran kartı, farklı tip, fiyat ve kaliteler 264 kozmetik ürün, tespih, kolye, bileklik ve 22 kilogram ağırlığında nargile tütünü ele geçirildi.


Yapılan operasyonlar sonucu ele geçirilen ürünlerin piyasa değerinin yaklaşık 1,5 milyon lira olduğu tespit edilirken, ürünlere el konulup, şüpheliler hakkında da adli işlem yapıldı.